Pracujeme s 3D perem

Na naší základní škole Plumlov si mohou i děti ze školní družiny vyzkoušet různé digitální technologie, které ve škole máme. Tuto možnost jsme využili i s dětmi ze třetího oddělení a při práci s 3D perem si tak děti ověřovaly digitální kompetence, které mají pomáhat dětem orientovat se v digitálním prostředí, zacházet s technologiemi a současně mít nadhled nad tím, co všechno kolem nás ovlivňují. Paní učitelka Lucie Potěšilová, která má digitální technologie na starosti, byla tak laskavá, že si na nás s dětmi našla čas a umožnila nám poznat a vyzkoušet, jak 3D pera fungují a co z nich lze vytvořit. 3D pero je unikátní technologie na vytváření 3D modelů, hraček, šperků nebo přívěsků na klíče. Děti byly nejdříve nedůvěřivé, zda s těmito technologiemi zvládnou pracovat, ale za malé pomoci pod jejich rukama vznikly zajímavé výtvory.