Šesťáci jeli do Ekocentra IRIS zjistit, kam voda mizí?

Dne 2. října se žáci šestých ročníků zúčastnili vzdělávacího programu „Kam voda mizí?“ v Ekocentru IRIS v Prostějově. Při plněných různých úkolů si uvědomili, jak důležitá je voda pro všechny organismy,
že krajina se podílí na zadržení vody, a že člověk může množství vody v krajině ovlivnit. Program nás velmi zajímavě provedl problematikou ubývající vody v krajině a ve městech. Pomocí hravých aktivit jsme si společně se žáky ukázali dopady klimatických výkyvů a lidských zásahů na krajinu a život v ní. Žáci se dozvěděli, proč je důležité dávat řekám prostor, a jak každý z nás může přispět k lepšímu životu na naší Zemi. Odnesli si spoustu nových informací. Program byl nejen vzdělávací, ale nabízel i mnoho zábavy.