Návštěva TRX v Prostějově

Ve čtvrtek 26. září se druhé oddělní školní družiny vydalo na „sportovní výpravu“ směr Prostějov. Byla před námi první společná cesta autobusem a pak pěšky do Fitness arény. Čekaly tu na nás staré známé sportovní instruktorky Petra s Markétou a začaly se dětem postupně správně metodicky věnovat. Pro prvňáčky to bylo něco nového, zato čtvrťáci už byli ostřílenými mazáky. V menší tělocvičně se všichni malí účastníci postupně rozhýbali, soutěžili ve skupinách, zdokonalovali svou zručnost a pohybovou obratnost. Poté se přesunuli společně do hlavní tělocvičny, kde ve dvou skupinách trénovali běh a postupně (každá skupina z opačné strany) probíhali a překonávali opičí sportovní dráhu. Na konci – v tzv. volňásku – si všichni mohli vyzkoušet, co bylo ještě k dispozici, tedy zbylé stroje, činky, překážky. Děti zkrátka zjistily, že hýbat se je skvělé a že jsou schopny i závodit pro radost.

V listopadu sem zavítáme opět. Už se moc těšíme.

Šárka Zapletalová

Z návštěvy vzniklo také krátké video: