Družina navštívila zámek

V úterý a ve středu odpoledne navštívilo druhé a třetí oddělení školní družiny zámek Plumlov. Prvňáčci postupně prozkoumali podzemí místního vysokého zámku. Již u vchodu do tajemného sklepení na nás čekala paní Jenešová. Provedla nás pohádkovým zámeckým podzemím, vyprávěla dětem báje a pověsti spojené s plumlovským zámkem. Děti se také dozvěděly, kdo tu v jeho dávné historii žil, kdo se o stavbu zámku zasloužil, k čemu se dnes zámecké prostory využívají, co vše se dnes na zámku koná a také co ještě mohou v budoucnu na zámku navštívit. Malí návštěvníci byli také pozváni na noční prohlídky zámku, které se zde každoročně konají. Děti se zájmem poslouchaly výklad paní průvodkyně, vcházely se zvědavostí do každé nové místnosti a objevovaly pro sebe nové informace a zajímavosti. Na závěr dostaly děti pozvánku na nejbližší akci a už se všichni těší na HALLOWEEN konaný v říjnu na tomto zámku.

Šárka Zapletalová