InfoDay v šestém ročníku

Dne 14. října se v učebně informatiky uskutečnil projektový den s názvem InfoDay určený pro žáky 6.A. Tento den byl zaměřen na rozvoj digitálních dovedností a žáci se učili efektivně pracovat s počítačem.

Během dne se žáci seznámili s ovládáním počítače, naučili se dobře psát na klávesnici, využívat klávesové zkratky a vytvořili práci v textovém editoru na téma Robot. Tato práce obsahovala text, obrázek, tabulku, zápatí, zdroje a citace. Další část programu zahrnovala práci se školním účtem a také práci s robotickou pomůckou Blue-bot, která pomohla ověřit znalosti z fyziky. Na závěr projektového dne si žáci připravili úžasnou práci na téma Skupenství látek.

I když bylo dopoledne pro žáky náročné, zvládli svůj boj s digitálními kompetencemi na výbornou. Všechny poznatky, které si odnesli, budou moci využívat v dalších předmětech, což podtrhuje důležitost digitálního vzdělávání v dnešní době. Třídu 6.B čeká InfoDay v příštím týdnu.

Lucie Potěšilová