Žáci si vyzkoušeli miniházenou

V úterý 8. října naši školu navštívili trenéři z Olomouckého krajského svazu házené Klára Sovová a Pavel Rajtr. Během dopoledne se věnovali čtyřem třídám prvního stupně a učili je základům miniházené.

Každá hodina začínala rozcvičkou s balony, kdy si žáci různými způsoby zkoušeli správný úchop, dribling a techniku pohybu s míčem. Zjistili, že není vůbec snadné pracovat s měkkým gumovým míčem a chce to trénink. Poté byli žáci seznámeni s pravidly miniházené. Rozdělili se do družstev a vyzkoušeli si hrát miniházenou s pravidly. Trenéři do hry aktivně vstupovali a vštěpovali žákům pravidla, taktiku a správné návyky.

Na závěr si hodinu společně v kruhu zhodnotili a dostali drobnost na památku. Nejlepší žáci budou školu reprezentovat v školní lize miniházené.