Podzim v pátém oddělení školní družiny

Podzim je krásné a inspirativní období, které nám nabízí nepřeberné množství přírodních materiálů k tvoření. V naší družině jsme se rozhodli, že využijeme barevného bohatství podzimu a budeme se věnovat kreativním aktivitám, které dětem přiblíží kouzlo tohoto ročního období. Všechny děti se s nadšením zapojily a vytvořily úžasné podzimní dekorace. Naše tvoření začalo již na podzimních procházkách, kdy děti sbíraly přírodní materiály. Tvořili jsme také obrázky z podzimních listů, věnovali jsme se poznávání přírody na procházkách. Děti venku tvořily krásné hmyzí domečky. Dále jsme realizovali podzimní stezku, na které jsme plnili úkoly. Absolvovali jsme Lesní pedagogiku. Pracovali jsme také s plastelínou i samo tvrdnoucí hmotou. Děti se během tvoření učily spolupracovat, sdílet své nápady a pomáhat si navzájem.

V měsíci říjnu nás čeká také tvoření z kaštanů, pouštění draků, halloween a jiné akce, na které se již velmi těšíme.