Děti zažily lesnický den v Alojzově

Dětský lesnický den byl připraven ve středu 2. října pro žáky třetího a čtvrtého ročníku. Po přesunu autobusem do Alojzova zažili dopoledne plné aktivit a zajímavostí. Na školáky čekalo celkem šest stanovišť. Dozvěděli se, jak se těží dřevo v lese a seznámili se nejen s ručním kácením, ale i se silnými harvestory. Pozorovali také práci koně, který je pro lesní dělníky nepostradatelnou součástí. Svou mušku si žáci prověřili střelbou ze vzduchovky na vybrané terče. V poznávačce prokázali své znalosti o lese, zvířatech a stromech, které zde najdeme. Nechyběly ani zajímavé informace z myslivosti o loveckých psech a jejich práci, kterou jsme zhlédli. Součástí programu byly i praktické úkoly, kdy si všichni vyzkoušeli zasadit nové stromečky.  Na závěr se uskutečnila komentovaná ukázka dravců. I přes nepřízeň počasí si všichni akci užili a odnesli si z ní spoustu nových zkušeností a poznatků.