Rozhýbej to ve škole i v družině

S dětmi ze třetího oddělení často plníme výzvy, a proto jsme se i tentokrát zapojili do pohybové výzvy v rámci Aktivního září s názvem „Rozhýbej to ve škole“.

Cílem výzvy bylo dostat více pohybu do škol, tedy i družin a udělat dobu strávenou ve škole aktivnější. Když se hýbeme, cítíme se v psychické pohodě, lépe spíme i naše nálada se díky pohybu zlepšuje. Během deseti dnů jsme dětmi měli vybrat a splnit deset aktivit, které jsem zaznamenala do hrací karty. Aktivity, které jsem pro děti vybrala, abychom je společně splnili: stoj na jedné noze, výdrž v holubičce, vytáhni se „až do oblak“, chůze po rovné čáře s knihou na hlavě, skok přes švihadlo, nakreslit a zacvičit si skákacího panáka, udělat dřepy, skákat přes třídu, zahrát si kolektivní hru v tělocvičně. Děti byly při plnění výzvy velice šikovné, nadšené a skvěle se při cvičení bavily.