5.B třída

Dobrý den,

vítám Vás na stránkách naší třídy.

Pustili jsme se pilně do práce a začátek školního roku úspěšně zvládli. Při opakování učiva 4. třídy jsme se postupně dostali do tempa a pomaloučku si na sebe zvykli.

A co dál?

Na cestě pátou třídou nás budou doprovázet tzv. "KONZERVÁCI", které si žáci navrhli a vymysleli sami. Dále nás čeká spousta zajímavých akcí, o kterých budete vždy informováni na stránkách školy.

Přeji všem žákům hodně úspěchů a pohody při plnění školních povinností, rodičům trpělivost a pevné nervy. :-)

S pozdravem

Jana Weberová

třídní učitelkaCo se u nás děje...:-)

 

VÁNOCE

Předvánoční čas je dobou příprav na jedny z nejkrásnějších svátků roku. Jde o čas naplněný kouzly a tajemnem, kdy není nic nemožné, lidé jsou si tak nějak blíž a mají svoje srdce více otevřena druhým.

I my jsme si chtěli užít aspoň kousek z této atmosféry, proto jsme po dobu adventu hráli hru NA ANDĚLI, zdobili třídu, povídali si o vánočních tradicích, plnili různé úkoly, koukali na pohádku, rozkrajovali jablíčka, pouštěli lodičky atd.

 

 

 

 

 

 

 


 VÝSTAVA OBRAZŮ JOSEFA LADY, MUZEUM ŘEMESEL, ZÁMEK KONICE (12. 12. 2019)

 

 

 

 


 SVATÝ MARTIN (11. 11. 2019)

Opět jsme se sešli s 5.A při společném projektu. Temtokrát šlo o projekt s názvem SVATÝ MARTIN. Žáci získali nové znalosti, učili se pranostiky, tvořili koláče, koně atd. Celkově jsme si společně strávený čas velmi užili.

 


 

 

VÝTVARNÁ VÝCHOVA a SVĚT PRÁCE

 aneb něco málo z našeho podzimního tvoření


 HALLOWEEN (1. 11. 2019)

Na realizaci projektu Halloween jsme se opět domluvili s 5.A. V hudebně na žáky čekala třída plná netopýrů, dýní a hlavně svíček pro navození té správné atmosféry. Před námi byla spousta práce, v podobě pracovních listů do ČJ i M, ale i vlastní tvorba žáků v podobě básničky, tance a receptu, kterou jednotlivé skupiny také prezentovaly před zbytkem třídy. Ale jako první jsme se pustili do výroby dýňového sešitu a pracovali s textem, který začínal nadpisem HALLOWEEN vs. DUŠIČKY. Zde jsme se seznámili s rozdíly mezi těmito dvěma svátky a mohli jsme pokračovat vesele dál. Na závěr projektu jsme si udělali i rej všech  strašidel, duchů, čarodějnic a jiných strašidelných bytostí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


KALEIDOSKOP PŘÍRODY (31. 10. 2019)

Na tomto projektu jsme pracovali s 5.A. Rádi jsme se setkali při společné práci a pustili se do bádání. A co jsme vlastně měli prozkoumat?

HLOUČELU :-)

... od pramene po ústí.

Myslíme si, že se nám závěrečná prezentace naší několika měsíční práce opravdu povedla.


 ZLOMKY (14. 10. 2019)

I opakování zlomků může být zábava. :-)

 


BRANNÝ DEN (13. 9. 2019)

I když byl pátek třináctého, my rozhodně neměli špatný den. Bylo krásné počasí a na naší škole probíhal tzv. BRANNÝ DEN. Žáci absolvovali několik stanovišť zaměřených na ochranu člověka za mimořádných událostí.

V prostorách školy se naučili zabalit evakuační zavazadlo, zopakovali si pravidla první pomoci a zjistili co dělat v případě úniku nebezpečných látek. Mimo školu byla stanoviště zaměřená na prostředky improvizované ochrany obyvatelstva a ochranné obleky, hod granátem, maskování se, cvičení, historii. Zájemci si mohli vyzkoušet plynovou masku, o což byl veliký zájem. Nejvíce však žáky zaujalo poslední stanoviště, na kterém se seznámili s bezpečnostními pravidly při používání zbraně a následně si mohli také střelbu vyzkoušet.