4. třída

CESTOVATELSKÁ 4.třída

 V letošním školním roce jsme se stali třídou cestovatelskou.

Nejprve se totiž podíváme do dávné historie a postupně docestujeme až do současnosti do naší vlasti. 

 

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ

 Hned v září jsme si jeli vyzkoušet naše znalosti z dopravní výchovy a také zručnost při jízdě na kole a zvládání různých situací na silnici.  V květnu nás budou čekat zkoušky, abychom mohli získat průkaz cyklisty. 

             

 HRAJEME SI NA PRAVĚK

 Všechny nás hodně bavilo učit se o pravěku, a tak jsme si na něj zašli zahrát do lesa. Vyráběli jsme pravěké předměty, zbraně i šperky. Stavěli jsme si obydlí a chystali pasti na mamuty. Pěkně jsme si to užili.

 

HOUBOVÝ PROGRAM

 Lektorky z ekologického centra IRIS si pro nás připravily zajímavý HOUBOVÝ PROGRAM. Naučili jsme se poznávat houby podle atlasu, třídit je, malovat a tiskat na správné místo. Nejvíce nás bavilo házení hub do kastrůlků a namotávání pytlíčků s názvy hub. Při práci ve skupinkách jsme získali spoustu informací o houbách a zažili jsme i hodně legrace.                                                                                                                                                                           Matyáš Pustějovský                                               

  AHOJ REPUBLIKO!

 I my jsme si ve třídě připomenuli 100. výročí vzniku samostatného Československa.  Měli jsme zajímavý třídní projekt, při němž jsme získali nové informace o naší vlasti i o prvním prezidentovi T.G. Masarykovi. Zapojili jsme se do celorepublikového projektu a přispěli jsme k vytvoření českého rekordu - Nejvíc vyvěšených vlajek České republiky. Získali jsme certifikát a mohli jsme si zakoupit knihu českých rekordů. Doma jsme pak pravidelně sledovali televizní soutěž pro děti - Ahoj republiko!

                                                                                                   

DEN STROMU

Měli jsme bezaktovkový den. Ve třídě bylo připraveno 6 stanovišť, na kterých jsme plnili různé úkoly. Povídali jsme si o stromech, popisovali je, kreslili, četli si  zajímavosti o nich. Vymysleli jsme i krátký veršík: "Všichni máme stromy rádi, jsou to naši kamarádi, máme sílu bojovat, ty stromy tu zachovat."                    

Karolína Lužná a Tereza Blahová