3. třída

3. třída vyplouvá do nového školního roku

V tomto školním roce nás na palubu nastoupilo o dva námořníky více. Naše posádka je tedy velmi početná a momentálně čítá 29 námořníků. Všichni se moc těšíme na to, co nás letos čeká. Kapitánka - paní učitelka pro nás opět připravila třídní soutěž. Opět získáváme příčky a po vyšplhání se na desátou z nich, získáme dílek mapy. Za dobrovolné úkoly nám kapitánka uděluje diamanty.  I letos budeme sbírat pomerančovou a citrónovou kůru, baterky, vršky a samozřejmě nesmíme zapomenout na papír. Těšíme se na to, co se letos všechno naučíme a společně podnikneme. 


Jak prožíváme toto nelehké období... statečně.

Společně to zvládneme

děti plní nejenom klasické školní úkoly, ale celou řadu úkolů netradičních, staví "bunkry". pomáhají vařit, pečují o své domácí mazlíčky, pomáhají šít roušky, samozřejmě i roušky nosí, pomáhají na zahrádce, hrají na hudební nástroje, taky slaví narozeniny... a pořád jako správní námořníci táhneme za jeden provaz

 

Pan učitel Mojmír 9. března

v tu dobu ještě nikdo netušil, že hned druhý den se uvidíme ve škole na dlouhou dobu naposledy...

Týden plný zajímavých aktivit (2. března - 6. března)

I tento týden zkoušíme nové aktivity: V matematice hledáme odpověď na otázku "Kdo jsem?", ve čtenářském klubu jsme vyzkoušeli nakupování slovních druhů, ve kterém pokračujeme i v rámci celé třídy. Třeťáci prezentovali výsledky své klubové práce. Spolužáci se tak dozvěděli, čím se Češi ve světě proslavili - jaké dobroty se u nás vyrábí. Co si tak dát typicky český špekáček, tvarůžky, hořické trubičky, štramberská ouška nebo si kávu osladit kostkou cukru?

 

Žabí život (28. února)

Ani jsme netušili, jak je žabí život zajímavý. Dnešní beseda s Iris se třeťákům moc líbila, zvlášť úkol s chytáním mouchy frkačkami.

Dneska učí Amélka (27. února)

Paní učitelka Amélka připravila úžasnou aktivitu na téma Josef Lada. Třeťáky čtení a plnění úkolů moc bavilo.

Čtení nás baví - práce s odborným textem (21. února)

Zajímavá aktivita ve čtení: Práce s odborným textem o exotických zvířatech, vyhledávání informací. Každý žák pracuje podle svých možností, ale všichni intenzivně čtou. 

Čtenářský klub na počest Boženy Němcové (19. února)

Uplynulo 200 let od narození Boženy Němcové a to už si zaslouží malou čtenářskou oslavu spojenou s výstavou knih této naší významné české spisovatelky

Trilopark

Úžasný projekt, jehož zásluhou se z třeťáků stali paleontologové. Mohli si tak ohmatat pravé a nefalšované zkameněliny z období druhohor, zblízka si prohlédli dinosauří zub i chlupy z mamuta, udělali si odlitek pravěkého živočicha a pomocí štětečků odkryli kostru dinosaura. Tímto super zážitkem jsme přivítali jarní prázdniny. 

Ovoce do škol - ochutnávka exotického ovoce

Každá třída dostala bednu exotického ovoce a to i s přiloženou mapou, odkud ovoce pochází. Propojili jsme tak ochutnávku exotiky s orientací na mapě světa a zjišťováním informací o jednotlivých druzích ovoce. 

Jak známe pohádky - týmová hra

Třeťáci měli možnost si zahrát týmovou hru, kterou si den před nimi vyzkoušeli plumlovští senioři na svých pravidelných setkáváních. Hra probíhala v několika kolech - cvičení paměti, poznávání pohádky podle indicií, poznávání pohádkových zvířátek, vyjmenování všech trpaslíků, pohádkové přesmyčky a pohádkové dvojice. Soutěž děti moc bavila a zkrátili jsme si tak čekání na pololetní vysvědčení. 

Dneska učí Sárka (29. ledna)

Tentokrát se třeťáci dozví spoustu zajímavostí o klokanech. Sáry, držíme palce, ať se ti doma při opravování daří. 

Dneska učí Honzík (27. ledna)

Honza si pro spolužáky připravil text o Žirafě. Jejich úkolem je si článek přečíst s porozuměním a zapamatovat si co nejvíce uvedených informací. Tyto pak zapsat. Honzík si práce odnese domů,  pročte je a vyhodnotí. Spočítá počet správně uvedených informací. A tak jako správný učitel nám pak řekne, komu se to nejvíc povedlo. Nejúspěšnější třeťáky odměníme příčkou v třídní soutěži. 

Procvičujeme násobilku (6. 1. 2020)

ve skupinách a netradičně, nůžky a lepidlo podmínkou

Vítáme nový rok 2020

a hledáme někoho, kdo o vánočních prázdninách...

3. mapa na obzoru

Tentokrát zabodoval a to hned stonásobně Mojma Žalák

Dárky rozdány a hurá na prázdniny

Krásné Vánoce a šťastný nový rok 2020.

Vítězství ve sběru baterek je naše

Zpívání na schodech

Vánočně laděný čtenářský klub

Druhá mapa složena

Už i Honzík Krištofík složil mapu a je zatím druhým šťastným držitelem 100 bodů ve třídní soutěži. 

Čertíci rozdávají radost

Tentokrát hrajeme pohádku pro kamarády a paní učitelky ze školky. S muzikálem máme úspěch i u těch nejmenších. 

 

Dnes hrajeme pro rodiče (14. 12. 2019)

Jak se peče chleba

Učíme se s Ekocentrem Iris Prostějov

Přišel k nám Mikuláš

aneb Kde se nám ztratila paní učitelka? 

Kuba má mapu

Jako první v třídní soutěži získal 100 bodů a složil mapu Kuba Polanský. Povede se mu do konce školního roku složit ještě další mapa? 

Představení v Domově pro seniory

Představení v Domově pro seniory v Soběsukách klaplo na jedničku. Děti překonaly velkou trému a vystoupení zvládly na výbornou. Babičkám a dědečkům udělaly také radost přáníčkem. 

Stromečky pro Plumlov

Krásně nazdobený stromeček vlastnoručně vyrobenými ozdobami jde krášlit náměstí v Plumlově. 

Trénujeme Mikulášskou pohádku

třídní generálka v kostýmech

 

Kaleidoskop

Vyhodnocení tříměsíčního pozorování Plumlova. Závěrečná prezentace Plumlovských strašidel se nám opravdu povedla. 

 

Sexting (23. 10. 2019)

Preventivně vzdělávací pořád s názvem Sexting dětem v mnohém otevřel oči. Žijeme v době, kdy je o těchto věcech nutné otevřeně mluvit. Děti se seznámily s tím, co je to plavkové pravidlo. Kdo a kde se jich může dotýkat, naučili se říkat ne a zamyslely se nad tím, komu se mohou svěřit. Program byl také zaměřen na nebezpečí, které na ně číhá na internetu. Smutné bylo, že už několik děti mělo negativní internetovou zkušenost např. při počítačových hrách, kdy je oslovoval někdo neznámý.

Vítězství ve sběru papíru je naše

Během Sběrového týdne se nasbíralo více než sedmnáct a půl tuny starého papíru. Vítězové ze třetí třídy nasbírali neuvěřitelných 3499 kg, což činí více než 120 kg v průměru na jednoho žáka. 

Pudinkománie ve čtenářském klubu

Spojit čtení s mlsáním? Nic není nemožné. Nejdřív jsme si přečetli něco o historii pudinku, našli potřebné informace na pudinkovém prášku, vyhledali recept a pustili se do vaření. A protože nám moc chutnalo, mnozí z nás si pudink uvařili i doma...

Technika u nás nezahálí

Každou středu jednu vyučovací hodinu věnujeme práci na notebooku. Mezi naše nejoblíbenější stránky patří Školákov. Jsme pyšní na to, že autorkou těchto stránek je paní učitelka, která nás učí prvouku - Jana Zapletalová.

Matematika netradičně - 3. 10. 2019

Dnešní hodina matematiky se moc povedla. Třeťáci počítali, kombinovali, spolupracovali, prostě radost pohledět.

Učíme se vzájemně

Stát se na chvilku paní učitelkou nebo panem učitelem? Není problém, u námořníků se i tento "sen" může stát skutečností. A o tom, že to není jednoduché se už přesvědčili mnozí třeťáci. Pro spolužáky připravili zajímavý text, zadali práci a poté ji museli doma také vyhodnotit. Amélka si připravila text o veverce, Anetka o tygrovi, Kuba Pořízka o ježkovi, Kuba Polanský o výrovi, Marťa o lenochodovi a Deniska pak o kotulovi. Další malí učitelé se jistě budou přidávat... 

Oslavili jsme druhé narozeniny knižní budky

Čtenářský klub nás opět láká...

První schůzka se uskutečnila na zámku v Plumlově. Tentokrát nás zajímali netopýři. A opravdu jsme jednoho ve sklepení místního zámku objevili. O netopýrech jsme se dozvěděli spoustu nového. A co víc, při čtení jsme se i proběhli a vlastně ani netušili, že čteme. Prostě čtení může být zábava. Nezapomněli jsme zkontrolovat i čtenářskou budku.