3. třída

3. třída vyplouvá do nového školního roku

V tomto školním roce nás na palubu nastoupilo o dva námořníky více. Naše posádka je tedy velmi početná a momentálně čítá 29 námořníků. Všichni se moc těšíme na to, co nás letos čeká. Kapitánka - paní učitelka pro nás opět připravila třídní soutěž. Opět získáváme příčky a po vyšplhání se na desátou z nich, získáme dílek mapy. Za dobrovolné úkoly nám kapitánka uděluje diamanty.  I letos budeme sbírat pomerančovou a citrónovou kůru, baterky, vršky a samozřejmě nesmíme zapomenout na papír. Těšíme se na to, co se letos všechno naučíme a společně podnikneme. 


Procvičujeme násobilku (6. 1. 2020)

ve skupinách a netradičně, nůžky a lepidlo podmínkou

Vítáme nový rok 2020

a hledáme někoho, kdo o vánočních prázdninách...

3. mapa na obzoru

Tentokrát zabodoval a to hned stonásobně Mojma Žalák

Dárky rozdány a hurá na prázdniny

Krásné Vánoce a šťastný nový rok 2020.

Vítězství ve sběru baterek je naše

Zpívání na schodech

Vánočně laděný čtenářský klub

Druhá mapa složena

Už i Honzík Krištofík složil mapu a je zatím druhým šťastným držitelem 100 bodů ve třídní soutěži. 

Čertíci rozdávají radost

Tentokrát hrajeme pohádku pro kamarády a paní učitelky ze školky. S muzikálem máme úspěch i u těch nejmenších. 

 

Dnes hrajeme pro rodiče (14. 12. 2019)

Jak se peče chleba

Učíme se s Ekocentrem Iris Prostějov

Přišel k nám Mikuláš

aneb Kde se nám ztratila paní učitelka? 

Kuba má mapu

Jako první v třídní soutěži získal 100 bodů a složil mapu Kuba Polanský. Povede se mu do konce školního roku složit ještě další mapa? 

Představení v Domově pro seniory

Představení v Domově pro seniory v Soběsukách klaplo na jedničku. Děti překonaly velkou trému a vystoupení zvládly na výbornou. Babičkám a dědečkům udělaly také radost přáníčkem. 

Stromečky pro Plumlov

Krásně nazdobený stromeček vlastnoručně vyrobenými ozdobami jde krášlit náměstí v Plumlově. 

Trénujeme Mikulášskou pohádku

třídní generálka v kostýmech

 

Kaleidoskop

Vyhodnocení tříměsíčního pozorování Plumlova. Závěrečná prezentace Plumlovských strašidel se nám opravdu povedla. 

 

Sexting (23. 10. 2019)

Preventivně vzdělávací pořád s názvem Sexting dětem v mnohém otevřel oči. Žijeme v době, kdy je o těchto věcech nutné otevřeně mluvit. Děti se seznámily s tím, co je to plavkové pravidlo. Kdo a kde se jich může dotýkat, naučili se říkat ne a zamyslely se nad tím, komu se mohou svěřit. Program byl také zaměřen na nebezpečí, které na ně číhá na internetu. Smutné bylo, že už několik děti mělo negativní internetovou zkušenost např. při počítačových hrách, kdy je oslovoval někdo neznámý.

Vítězství ve sběru papíru je naše

Během Sběrového týdne se nasbíralo více než sedmnáct a půl tuny starého papíru. Vítězové ze třetí třídy nasbírali neuvěřitelných 3499 kg, což činí více než 120 kg v průměru na jednoho žáka. 

Pudinkománie ve čtenářském klubu

Spojit čtení s mlsáním? Nic není nemožné. Nejdřív jsme si přečetli něco o historii pudinku, našli potřebné informace na pudinkovém prášku, vyhledali recept a pustili se do vaření. A protože nám moc chutnalo, mnozí z nás si pudink uvařili i doma...

Technika u nás nezahálí

Každou středu jednu vyučovací hodinu věnujeme práci na notebooku. Mezi naše nejoblíbenější stránky patří Školákov. Jsme pyšní na to, že autorkou těchto stránek je paní učitelka, která nás učí prvouku - Jana Zapletalová.

Matematika netradičně - 3. 10. 2019

Dnešní hodina matematiky se moc povedla. Třeťáci počítali, kombinovali, spolupracovali, prostě radost pohledět.

Učíme se vzájemně

Stát se na chvilku paní učitelkou nebo panem učitelem? Není problém, u námořníků se i tento "sen" může stát skutečností. A o tom, že to není jednoduché se už přesvědčili mnozí třeťáci. Pro spolužáky připravili zajímavý text, zadali práci a poté ji museli doma také vyhodnotit. Amélka si připravila text o veverce, Anetka o tygrovi, Kuba Pořízka o ježkovi, Kuba Polanský o výrovi, Marťa o lenochodovi a Deniska pak o kotulovi. Další malí učitelé se jistě budou přidávat... 

Oslavili jsme druhé narozeniny knižní budky

Čtenářský klub nás opět láká...

První schůzka se uskutečnila na zámku v Plumlově. Tentokrát nás zajímali netopýři. A opravdu jsme jednoho ve sklepení místního zámku objevili. O netopýrech jsme se dozvěděli spoustu nového. A co víc, při čtení jsme se i proběhli a vlastně ani netušili, že čteme. Prostě čtení může být zábava. Nezapomněli jsme zkontrolovat i čtenářskou budku.