2.B třída

 Ze života 2.B

 

Halloween

Ve čtvrtek 31.10. jsme si ve škole hráli na Halloween. Povídali jsme si o vzniku, významu a tradicích Halloweenu, žáci pracovali s čarodějnou básničkou, počítali kočky a myši, v angličtině se naučili říkat názvy halloweenských masek, zhlédli halloweenský pochod v New Yorku, zatancovali si Skeleton Dance a také si vyrobili masku netopýra. Žáci ve vlastních maskách získali diplom v angličtině.

 

 

Učíme se venku

V prvouce se děti učily o stromech, proto jsme vyrazili ven. Žáci poznávali stromy podle listí, listy pak rozstřihli napůl, nalepili na papír a dokreslovali.

Projektový den

Společně se třídou 2.A jsme si udělali projektový den na téma Dopravní výchova. Žáci vypracovávali pracovní listy, sledovali výuková videa, na notebocích vybarvovali dopravní značky v programu Didakta a také pracovali na interaktivní tabuli, kde odpovídali na otázky týkající se silničního provozu.