2.B třída

 Ze života 2.B

Předvánoční čas

Aby nám čekání na Ježíška rychleji ubíhalo, v posledním týdnu před Vánocemi jsme si učení zpříjemnili vánočními pracovními listy a pohádkami a také jsme si vyzkoušeli vánoční zvyky - pouštění lodiček a krájení jablíčka. Nejlépe čekání na Ježíška ubíhalo ve středu v Městském divadle v Prostějově na představení Pohádky z pařezové chaloupky a také ve čtvrtek v kině Metro 70, kde jsme zhlédli film Lví král. V pátek jsme si ve třídě udělali malou besídku - ochutnali jsme naše domácí cukroví, zazpívali koledy za doprovodu Benovy kytary a rozdali si dárečky od kamarádů spolužáků. Na závěr jsme si se žáky celé školy zazpívali vánoční koledy a tímto také završili rok 2019.

Krásné Vánoce a hodně štěstí v novém roce 2020!

Mikuláš

Dne 5.12. k nám do třídy dorazil svatý Mikuláš. A nebyl sám. Čert a anděl nesměli chybět. Zatímco Mikuláš četl z knihy hříchů, čert si malé hříšníky prohlížel zblízka. Aby si děti získaly čerta, zazpívaly společně písničku. Anděl se za ně nakonec přimluvil a tak všechny děti dostaly nadílku. Musely však slíbit, že už budou hodné. Uvidíme, co bude v knize hříchů zase za rok.

 

Skupinové práce, ochutnávka naslepo

V pondělí 25.11. si děti vyzkoušely výuku ve skupinách. Děti se krásně doplňovaly, pomáhaly si a učily se od sebe navzájem.

V hodinách prvouky se děti v listopadu učily o přírodě na podzim. Součástí bylo i téma ovoce a zelenina. Na tak trochu netradiční zopakování jsem pro děti připravila ochutnávku ovoce a zeleniny naslepo. Všechny děti každý kousek ovoce a zeleniny ochutnaly a tím mnozí přemohli svůj strach z nových chutí. Nakonec si ochutnávku všichni náramně užili a zdravě zamlsali, až nakonec nic nezbylo.

 

 

Halloween

Ve čtvrtek 31.10. jsme si ve škole hráli na Halloween. Povídali jsme si o vzniku, významu a tradicích Halloweenu, žáci pracovali s čarodějnou básničkou, počítali kočky a myši, v angličtině se naučili říkat názvy halloweenských masek, zhlédli halloweenský pochod v New Yorku, zatancovali si Skeleton Dance a také si vyrobili masku netopýra. Žáci ve vlastních maskách získali diplom v angličtině.

 

 

Učíme se venku

V prvouce se děti učily o stromech, proto jsme vyrazili ven. Žáci poznávali stromy podle listí, listy pak rozstřihli napůl, nalepili na papír a dokreslovali.

Projektový den

Společně se třídou 2.A jsme si udělali projektový den na téma Dopravní výchova. Žáci vypracovávali pracovní listy, sledovali výuková videa, na notebocích vybarvovali dopravní značky v programu Didakta a také pracovali na interaktivní tabuli, kde odpovídali na otázky týkající se silničního provozu.