POHÁDKOVÁ 1. TŘÍDA

V pondělí 2. září 2019 jsme v naší škole slavnostně přivítali 24 nových prvňáčků.  První školní dny se děti navzájem seznamovaly se svými spolužáky a s prostředím školy.  Bez dlouhého váhání jsme se pustili do práce a společně poznáváme první písmena, trénujeme čtení slabik a krátkých slov. V matematice zvládáme počítání a porovnávání do 5, rozlišujeme geometrické tvary. Práce se nám zatím daří a doufejme, že nadšení dětem vydrží co nejdéle.

Podzimní úkoly s ježečkem

Přišel k nám Mikuláš

VESELÉ VÁNOCE PŘEJÍ PRVŇÁČCI

TRILOPARK

V pátek 7. 2. se žáci prvního ročníku zúčastnili výukového programu Trilopark. Žáci měli možnost sáhnout si na reálné zkameněliny a odkrýt model dinosaura.

Pohádkový den

Ve středu 26. února přišli žáci 1. ročníku oblečeni za své oblíbené pohádkové bytosti. Ve třídě byli seznámeni s obsahem projektového dopoledne s názvem „Pohádkový den“. Po navození pohádkové atmosféry plnili žáci jednotlivé úkoly. Poslouchali pohádkové písničky a určovali jejich název, podle abecedy přiřazovali názvy pohádkových postav, hádali hádanky, ochutnali vtipnou kaši a na závěr si vyrobili pexeso s pohádkovými postavami. Za pilnou práci žáci získali drobnou odměnu v podobě pohádkové magnetky. Celým dnem se třídou prolínala pohádková hudba a dobrá nálada. Žáci pracovali se zaujetím a úkoly se jim úspěšně dařilo plnit.

EKOPROGRAM ŽABÍ ŽIVOT